Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Kotly automatické
 3. Kotol na pelety ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus s horákom + Dopravník peliet ATTACK 1,5 m Plus + Zásobník peliet pre špirálový podávač 500 l (Š×V×H: 720×1 240×830 mm)

Kotol na pelety ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus s horákom + Dopravník peliet ATTACK 1,5 m Plus + Zásobník peliet pre špirálový podávač 500 l (Š×V×H: 720×1 240×830 mm)

PEL30PLUS

Komfort peletového kotla Automatická prevádzka kotla riadená izbovým termostatom zaručujúca vysoký komfort obsluhy. Ponúka nočný útlm, ovládanie zá... celý popis
6 190,00 €
5 158,33 €
bez DPH
ks
Quatro kalkulačka
 • Kompletné špecifikácie
 • Komentáre 0
 • Kotol na pelety ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus s horákom + Dopravník peliet ATTACK 1,5 m Plus + Zásobník peliet pre špirálový podávač 500 l (Š×V×H: 720×1 240×830 mm)
  Kotol na pelety ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus s horákom + Dopravník peliet ATTACK 1,5 m Plus + Zásobník peliet pre špirálový podávač 500 l (Š×V×H: 720×1 240×830 mm)
  6 190,00 €
  5 158,33 € bez DPH
 • ks
Kompletné špecifikácie

Komfort peletového kotla

Automatická prevádzka kotla riadená izbovým termostatom zaručujúca vysoký komfort obsluhy. Ponúka nočný útlm, ovládanie záložného kotla, autodiagnostiku aj riadenie 4 zmiešavacích okruhov. Kotol má aj riadenie nahrievania zásobníka TÚV s automatickou, pravidelnou dezinfekciou (odstránenie bakteriálnej flóry Legionella) a možnosť pripojiť ekvitermickú reguláciu.

 

Plne automatický priebeh horenia

Automatické podávanie paliva
Kotol na pelety zvolí dodávku paliva, určí vhodnú reguláciu výkonu a prívodu vzduchu. Pelety sa dopĺňajú závitovým dopravníkom (1,5 m) priamo do spaľovacej komory, kde sú spaľované s vysokou účinnosťou 91 %. Celé spaľovanie paliva je presne riadené: dodávka peliet, elektrické zapálenie, rozhorenie, horenie, vypnutie. Nieje potrebné sledovať stav horenia. O to všetko sa postará plne automatický nerezový horák Pellet burner s výkonom 8 – 30 kW. Stačí nastaviť  požadované parametre vykurovania a prípravy teplej úžitkovej vody. Zvolí dodávku paliva, určí vhodnú reguláciu výkonu a prívod vzduchu.

Pellet30-podavanie-paliva

Podávania paliva zo zásobníka peliet

Automatické čistenie kotla

Kotol na pelety Pellet 30 Automatic Plus ušetrí čas aj pri čistení. Systém automatického čistenia je vybavený turbulátormi, a tie zabezpečujú čistotu rúrového výmenníka. Horák Pellet burner má tiež automatické čistenie pri každom dohorení alebo určitom cykle.  Odstránený popol sa automaticky odoberie do prepravného kontajnera. Ten je možné jednoducho vyprázdniť a kotol môže pokračovať vo svojej prevádzke ďalej.

Pellet30-horenie-kotla

Názorna úkážka procesu horenia a čistenia v kotle na pelety

SMART Ovladanie kotla

Kotol na spaľovanie peliet ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus je ovládaný pomocou prehľadného plne grafického 4,5“ dotykového displeja na hornom opláštení kotla. Nové ovládanie umožňuje rozšíriť o internetový modul* cez  ktorý je možné kotol pripojiť na WIFI alebo LAN a ovládať  ho pomocou mobilného zariadeni alebo počítača (*voliteľné príslušenstvo)

Pellet30-displej-panel

Grafický 4,5 SMART ovládaci panel

Dotykové ovládanie a zmena parametrov:

 • Režim leto/zima
 • Časovač čistenia
 • Prevádzkové informácie
 • Nastavenie teploty
 • Ovládanie okruhov
 • Nastavenie zmiešavača
 • Široké možnosti ďalších nastavení
 • Internetový modul a aplikácia na ovládanie pomocou WiFi alebo LAN (voliteľné príslušenstvo)

Kotol na pelety a spoľahlivá kvalita materiálu

Pellet 30 Automatic Plus získal doma aj v zahraničí množstvo ocenení. Pri výrobe sme zužitkovali naše dlhoročné skúsenosti a použili sme moderné technológie a najkvalitnejšie materiály. Dlhú životnosť kotla garantuje kotlová oceľ s hrúbkou 6 mm.

Pellet30__turbulatori

Výmenník s turbulátormi

Ekologické spaľovanie s minimom popola

Pellet 30 Automatic plus minimálne zaťažuje životné prostredie. Využiva pelety ako obnovitelný zdroj paliva. Pelety ponúkaju vysokú výhrevnosť a sú ekologickým palivom a pri ich spaľovaní vzniká len minimum popola – približne 1 % spotrebovaného paliva. Výhodou peliet je tiež extrémna hustota a veľmi nízky obsah vody.

Doplnky kotla

Ku peletovému kotlu patrí aj zásobník peliet s objemom 500 l. Prípadne použitie externého textilného zásobníka peliet – big-bagu.
Objemný zásobník na pelety zabezpečí horenie v kotle na dostatočne dlhý čas.

Nakódoval OndrejDvorak.com.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk