Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Kotly plynové
 3. Zostava kondenz.kotola ecoTEC exclusive VU 276/5-7 + zásobník TUV

Zostava kondenz.kotola ecoTEC exclusive VU 276/5-7 + zásobník TUV

Zostava kondenz.kotola ecoTEC exclusive VU 276/5-7 + zásobník TUV

Zostava kondenzačného kotola ecoTEC exclusive VU 276/5-7 + zásobník TUV Plynový kondenzačný kotol ecoTEC exclusive VU 276/5-7 je plynový kotol s konde... celý popis
Zásobník na prípravu teplej vody
Bežná cena
3 650,00 €
3 212,00 €
2 676,67 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:0010013495
Výrobca:VAILLANT
Zásobník na prípravu teplej vody:VIH Q 75 B - 75 litrov
Kompletné špecifikácie

Zostava kondenzačného kotola ecoTEC exclusive VU 276/5-7 + zásobník TUV

Plynový kondenzačný kotol ecoTEC exclusive VU 276/5-7 je plynový kotol s kondenzačným nerezovým výmenníkom.  Kotol ecoTEC exclusiv spĺňa tie najvyššie nároky na efektívnosť, úsporu a pohodlie. Pomocou ecoTEC exclusiv znížite náklady na vykurovanie automaticky, vďaka širokej modulácii výkonu od 17 % do 100 % prispôsobuje kotol svoj výkon skutočnej potrebe tepla. To znižuje spotrebu plynu, zabraňuje stratám pri nečinnosti a pri štarte a zabezpečuje tým dlhšiu životnosť. Prostredníctvom funkcie Aqua Power Plus zasa dokážete takmer okamžite dosiahnuť až o 14 % väčší výkon pre ohrev teplej
vody. Týmto spôsobom môžete šetriť náklady. Kotol ecoTEC exclusiv pracuje na báze jedinečného multi-senzorického  systému spoločnosti Vaillant – CO snímač, snímač tlaku vzduchu, objemového prietoku a tlaku vody nepretržite merajú kvalitu spaľovania a prietok vykurovacej vody. Neustále tak pracuje v optimálnom, čiže úspornom režime. Kotol ecoTEC exclusiv  však šetrí nielen plyn, ale aj elektrickú energiu, pretože nové vysoko účinné čerpadlo spotrebuje až o 50 % menej energie ako bežné modulačné čerpadlá.

Zásobník teplej vody slúži na prípravu teplej vody v domácnostiach a v podnikateľských prevádzkach. Spravidla sa prevádzkujú v spojení s centrálnym vykurovacím systémom. Zásobník teplej vody je z vonkajšej strany opatrený tepelnou izoláciou. Nádoba zásobníka teplej vody pozostáva zo smaltovanej ocele. Vo vnútri sa nachádza rúrkový register, ktorý prenáša teplo. Dodatočnú ochranu proti korózii má nádoba magnéziovú anódu.

Zásobník teplej vody patrí k nepriamo ohrievaným zásobníkom, čo znamená, že vyžaduje zdroj tepla ako napríklad plynové nástenné vykurovacie zariadenie alebo vykurovací kotol na plyn, aby sa zahrievala pitná vody v zásobníku. Tepelná energia sa dostáva prostredníctvom vykurovacej vody, ako transportného média, a prostredníctvom výmenníka tepla do pitnej vody, ktorá sa má vyhrievať. Výmenník tepla je umiestnený v spodnej časti zásobníka. Pomocou tepelnej energie stúpajúcej zdola sa ohrieva všetka voda v zásobníku a stáva sa využiteľnou. Keď sa teplá vody odoberá zo zásobníka, potom sa súčasne privádza studená voda.

 

 Výhody:

 • nerezový kondenzačný výmenník
 • neustále optimalizovaná prevádzka
 • multi-senzorický systém s CO senzorom
 • vysoko účinné obehové čerpadlo s nízkou spotrebou
 • využitie spaľovacieho tepla pri ohreve zásobníka cez Aqua-Kondens-System
 • priehľadný podsvietený textový displej (DIA systém)
 • systémové rozhranie eBus
 • malé rozmery a elegantný dizajn
 • vstavaný 3-cestný ventil a expanzná nádoba 10 l
 • zabudovaný komunikačný modul VR 900 pre diaľkovú správu
 • úsporná inteligentná funkcia režimu Green iQ
 • automatický diagnostický systém

 

 

Typ
ecoTEC exclusive VU 276/5-7
rozsah menovitého tepelného výkonu pri 50/30 °CkW3,4 - 26,7
rozsah menovitého tepelného výkonu pri 80/60 °CkW3,0 - 24,7
výkon pri ohreve TUVkW30
rozmery (v x š x h)mm720 x 440 x 338
hmotnosťkg34,5
                  
Na stiahnutie
Nakódoval OndrejDvorak.com.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk