Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Kotly plynové
 3. Zostava plynového kondenzačného kotola ecoTEC plus VU 146/5-5 + zásobník TUV

Zostava plynového kondenzačného kotola ecoTEC plus VU 146/5-5 + zásobník TUV

Zostava plynového kondenzačného kotola ecoTEC plus VU 146/5-5 + zásobník TUV

Zostava plynového kondenzačného kotola ecoTEC plus VU 146/5-5 + zásobník TUV Zostava plynového kondenzačného kotla ecoTEC plus VU 146/5-5 so zásobníko... celý popis
Zásobník na prípravu teplej vody
Bežná cena
2 650,00 €
2 332,00 €
1 943,33 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:0010013453
Výrobca:VAILLANT
Zásobník na prípravu teplej vody:VIH R 150 B - 150 litrov
Kompletné špecifikácie

Zostava plynového kondenzačného kotola ecoTEC plus VU 146/5-5 + zásobník TUV

Zostava plynového kondenzačného kotla ecoTEC plus VU 146/5-5 so zásobníkom teplej úžitkovej vody. Plynový kondenzačný kotol ecoTEC plus VU 146/5-5 je plynový kotol s kondenzačným nerezovým výmenníkom. Je ideálnym riešením pre vykurovanie a ohrev teplej vody. Možno ho inštalovať v hale, v pivnici, v rodinných domoch, bytoch, poprípade v komerčných prevádzkach. Jeho konštrukcia je ľahká, nenáročná na priestor a kompaktná. Ponúka vysoký výkon. Vysoko kvalitný kotol tvorí nový pneumatický systém riadenia spaľovanie a vysoko účinné čerpadlo.  Obsahuje automatický diagnostický systém a multifunkčný displej pre ľahšiu inštaláciu a prevádzku.

Kotol využíva elektronický systém riadenia spaľovania ELGA a pracuje v režime optimálnej modulácie výkonu, kedy kotol priebežne prispôsobuje svoj výkon skutočnej potrebe tepla. To nielen zvyšuje účinnosť ohrevu vody, ale tiež podstatne znižuje emisie a náklady na energiu. Kondenzačný výmenník tepla a nové vysoko účinné čerpadlo poskytujú ďalšie úspory energie. Navyše, geniálny pripojovací systém umožňuje rýchlu a perfektnú inštaláciu. Kotol ecoTEC plus v kombinácii s rôznymi veľkosťami zásobníkov Vaillant je schopný uspokojiť akúkoľvek požiadavku na dodávku teplej vody. 

Zásobník teplej vody slúži na prípravu teplej vody v domácnostiach a v podnikateľských prevádzkach. Spravidla sa prevádzkujú v spojení s centrálnym vykurovacím systémom. Zásobník teplej vody je z vonkajšej strany opatrený tepelnou izoláciou. Nádoba zásobníka teplej vody pozostáva zo smaltovanej ocele. Vo vnútri sa nachádza rúrkový register, ktorý prenáša teplo. Dodatočnú ochranu proti korózii má nádoba magnéziovú anódu.

Zásobník teplej vody patrí k nepriamo ohrievaným zásobníkom, čo znamená, že vyžaduje zdroj tepla ako napríklad plynové nástenné vykurovacie zariadenie alebo vykurovací kotol na plyn, aby sa zahrievala pitná vody v zásobníku. Tepelná energia sa dostáva prostredníctvom vykurovacej vody, ako transportného média, a prostredníctvom výmenníka tepla do pitnej vody, ktorá sa má vyhrievať. Výmenník tepla je umiestnený v spodnej časti zásobníka. Pomocou tepelnej energie stúpajúcej zdola sa ohrieva všetka voda v zásobníku a stáva sa využiteľnou. Keď sa teplá vody odoberá zo zásobníka, potom sa súčasne privádza studená voda.

 

 

 Výhody:

 • nerezový kondenzačný výmenník
 • normovaný stupeň využitia tepla 108 %
 • Aqua-Condens-System – kondenzačný režim aj pri príprave teplej vody
 • prehľadný podsvietený LCD displej
 • tichá prevádzka
 • maximálny výkon s minimálnymi požiadavkami na priestor
 • horizontálne pripojenie k systému vykurovania
 • možnosť kombinácie so solárnym systémom alebo tepelným čerpadlom
 • elektronický systém riadenia spaľovania ELGA

 

 Typ

ecoTEC plus VU 146/5-5

rozsah vykurovacieho výkonu pri výkone 50/30 °CkW3,3 - 14,9
rozsah vykurovacieho výkonu pri 80/60 °CkW3,0-14,0
normovaný stupen využitia tepla%108
účinnosť pri ohreve TV%98
max. výkon pri ohreve teplej vodykW16
rozsah nastavenia teplej vody°C 35 - 65
rozmery (v x š x h)mm720 x 440 x 338
hmotnosťkg33
trieda ErP A
                                
                                   
Na stiahnutie
Nakódoval OndrejDvorak.com.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk